Įdaužos

JEIGU ĮTRŪKO JŪSŲ AUTOMOBILIO STIKLAS:

  1. Įtrūkimo vietą kuo skubiau užklijuokite lipnia juostele arba lipduku, kad nepatektų nešvarumų;
  2. Jei įtrūkimo vietą pastebėjote vėliau, nuvalykite nuo įtrūkusio stiklo vietos nešvarumus ir tuomet užklijuokite lipduku arba lipnia juostele;
  3. Nedelsdami važiuokite į autostiklų centrą, kad meistrai sutaisytų įtrūkimą.


Jeigu stiklo pažeidimas yra mažesnio skersmens nei 2,5 cm (2€ monetos dydžio), jį galima sutvarkyti. Nerekomenduojame remontuoti išilginių įtrūkimų, Lietuvos klimato sąlygomis tai nėra patikima. Net ir sėkmingai suremontavus išilginį įtrūkimą, jis gali būti nežymiai matomas.

Kas būtų, jeigu laiku nesutaisysit stiklo?

Automobilio stiklas yra tvirtas ir ilgaamžis. Jo tąsumo jėga yra didesnė nei metalo, tačiau kai stiklas yra pažeistas, prarandama net iki 90% jo tvirtumo. Automobiliui judant, vibruojant jo kėbului, staigiai keičiantis oro temperatūrai (šildymas iš salono pusės žiemą ar saulės atokaita vasarą) stiklą veikia įvairūs veiksniai, dėl kurių visai nedidelis stiklo pažeidimas gali išplisti ir pridaryti daugiau žalos.

Įtrūkimo remontas skirtas sustabdyti pažeidimą, kad stiklas toliau neskiltų. Suremontuotas stiklas nebebus kaip naujas – įtrūkimas liks, tik mažiau pastebimas.


“Buliaus“ akis 

Tai vienas iš dažniau pasitaikančių stiklo įtrūkimo variantų, kurį galima pakankamai gerai suremontuoti taip, jog po remonto liktų mažai pastebimas stiklo pažeidimas. Tokie įtrūkimai dažniausiai būna apvalios formos ir nedidelio skersmens, todėl ir vadinami “buliaus akimi”.

Žvaigždė 

Tai sunkiausiai remontuojamas pažeidimas, kadangi po tokio įtrūkimo nėra aiškaus stiklo sluoksnių atsiskyrimo. Toks įtrūkimas po remonto lieka pastebimas ir reikalauja daugiau laiko sąnaudų. Tolimesnėje eksploatacijoje problemų nesukelia.

Kombinuotas

Tai derinys “buliaus” akies ir žvaigždės. Šis įtrūkimas remontuojamas nesunkiai, po remonto lieka mažai pastebimas stiklo pažeidimas.

 


KODĖL VERTA TAISYTI ĮTRŪKIMĄ?

  • Taupo pinigus. Paprastai stiklo remontas sudaro apie 10% ar net mažiau naujo stiklo keitimo kainos;
  • Remontas yra patogus ir greitas. Nėra būtina automobilį palikti servise ir darbai atliekami greičiau nei stiklo keitimo;
  • Remontas leidžia išsaugoti originalų stiklo įmontavimą. Automobilio stiklas įmontuotas pagal kokybinius bei technologinius reikalavimus.

Keičiant stiklą netinkamomis sąlygomis ar nesilaikant technologinių reikalavimų, originalių automobilio stiklo savybių beveik neįmanoma atstatyti, dėl to patariame keisti stiklus tik profesionaliuose stiklų servisuose.